Półwysep Loppa kalkulacja i wstępna rezerwacja
Norwegia północna
KRÓTKO I NA TEMAT PÓŁWYSEP LOPPA
Jeden z najlepszych wędkarskich rejonów w całej Norwegii. Pólwysep Loppa, na którym usytuowany jest ośrodek, słynie z gigantycznych dorszy i halibutów. To idealna miejsce dla osób, które marzą o spotkaniu z wielką rybą.
Dorsz to ryba numer jeden na północy Norwegii.
Prawdziwa, surowa Norwegia
Tym razem zapraszamy Państwa na daleką północ Norwegii. Kameralny ośrodek wędkarski znajduję się w rejonie Finnmark na sławnym półwyspie Loppa, około 140 km na północny zachód od Alty. Miejsce to wita turystów przepięknym, surowym krajobrazem Dalekiej Północy. Uboga szata roślinna i olbrzymie, "wyrastające" niejako prosto z wody wiecznie ośnieżone szczyty sprawiają, że urlop spędzony w tym miejscu będzie dla Państwa czymś wyjątkowym.
Surowy, ale urzekająco piękny krajobraz Dalekiej Północy.
Loppa - kraina wielkich ryb
Wody okalające ten rejon to najprawdopodobniej najlepsze morskie łowiska Europy. Wędkarze odwiedzający okolice półwyspu Loppa regularnie łowią rekordowe dorsze, czarniaki, karmazyny i zębacze. Rejon ten daje także bodaj największą szansę na spotkanie z królem norweskich wód - halibutem. To właśnie do Finnmarku rokrocznie przyjeżdżają wędkarze z całej Europy, którzy marzą o spotkaniu z tą niezwykle wymagającą, waleczną i trudną rybą. Niewątpliwym plusem łowiska jest bliskość otwartego morza, gdzie łowi się zdecydowanie największe sztuki. Najbliższe "pełnomorskie" łowiska znajdują się już 10-15 minut drogi łodzią od ośrodka. W przypadku złej pogody można z powodzeniem wędkować w kilku pobliskich dobrze osłoniętych od wiatru fiordach lub w jednym z kilku górskich jeziorek z pstrągami i paliami jeziorowymi. Najlepszym terminem na wyjazd w rejon Finnmark będzie okres od połowy maja do połowy września. Wędkarzy, którzy nastawiają się na dużego dorsza, zapraszamy tutaj już od początku kwietnia. Właśnie wczesną wiosną najłatwiej jest przechytrzyć rekordową sztukę, często przekraczającą 20 kilogramów wagi. Ze względu jednak na panującą w tym okresie zimową aurę okres kwietniowy przeznaczony jest dla "najtwardszych" wędkarzy. Na szczęście dorsze znajdziemy w łowisku także w letnich miesiącach, a dodatkowym atutem będą białe noce umożliwiające nieustanne łowienie. Pozostałe gatunki, jak czarniak, halibut, karmazyn, są powszechne w łowisku od połowy maja.
Dorsz po chińsku - danie proste i łatwe w przygotowaniu. Przyrządzony ze świeżej ryby smakuje fenomenalnie!
Galeria zdjęć - półwysep Loppa
Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa Loppa
Oferty
Poniżej znajdą Państwo opisy domków i apartamentów w naszym ośrodku. Łącznie do wyboru są 3 domki i 1 apartament. Zakwaterowanie znajduje się około 300 metrów od brzegu fiordu i około 1 kilometra od przystani. Do każdego domku/apartamentu można zarezerwować jedną lub kilka łodzi wędkarskich (aluminiowe) "Kvaerno" 19' wyposażonych w silniki spalinowe o mocy 50 KM. Wszystkie łodzie wyposażone są w echosondy, GPS oraz plotery.
DOMKI LOPPA
Łowisko: półwysep Loppa domek Loppa
Ważne informacje
Łowisko morskie oddalone jest:
ok. 1900 km od Oslo
ok. 1720 km od Nynäshamn
ok. 2300 km od Ystad
ok. 140 km od lotniska w Alta
Łowiska
morze i fiordy
Sezon wędkarski
kwiecień-wrzesień
Co pływa w wodzie?
Dorsz, halibut, czarniak, zębacz, żabnica, brosma, karmazyn, halibut i inne ryby morskie.
Metody połowu
Wszelkie metody połowu ryb morskich, np. łowienie w pionie na pilker, martwą rybę lub filet, "choinkę" makrelową, a także spinning, trolling, sztuczna mucha, grunt. Na pstrągi - spinning, sztuczna mucha.
Dostępność łowiska
Z brzegu w niektórych miejscach można łowić ryby, są to jednak z reguły niewielkie "kolacyjne" sztuki. Najskuteczniejsze jest zdecydowanie wędkowanie z bezpiecznej łodzi z mocnym silnikiem oraz niezbędną elektroniką (echosonda, GPS i ploter).
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego. Pomyślmy zatem o naszej przyszłości!
Naszym zdaniem
Jest to idealne miejsce dla osób, które wybierają Norwegię w pogoni za rekordowymi rybami. Ten rejon daje wędkarzom stosunkowo największą szansę na spotkanie z halibutem czy olbrzymim dorszem. Oprócz fantastycznych wyników wędkarskich rejon Loppa oferuje turystom wspaniałe, surowe, północne krajobrazy.
Internetowy System Rezerwacyjny
Kontakt

Roentgena 23/34
02-781 Warszawa, Polska
infolinia: +48 22 894 58 12
tomek@rybyonline.pl
maciek@rybyonline.pl
Copyright © 2013 www.rybyonline.pl | Designed by melonio.pl

Podróże po Polsce